Пам'ятки культури та історії нашого регіону відіграють особливу роль в галузі історичного пізнання. Вони дозволяють реконструювати реальну картину життя минулих поколінь, подій, побуту Білогірщини. На жаль чимало цінних пам'яток матеріальної і духовної культури народу не збереглося. Зберегти для майбутніх поколінь кращі зразки культурних надбань - першочергове завдання загальноосвітніх закладів.
Саме з цією метою було відкрито історико-краєзнавчий музей у Ямпільській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів. відкриття музею - це знакова подія для школи, а тематичне наповнення, яке відображає історію не тільки одного села, видатних постатей, а й цікавих сторінок історії рідного краю та України, надзвичайно пізнавальним і корисним буде як для дітей, так і для дорослих.
Першими гостями музею стали: Наталія Соколюк, заступник начальника відділу освіти, молоді і спорту, Анжела Дзицюк, начальник відділу культури, Григорій Ситар, директор Ямпільського історико-краєзнавчого музею, меценати Андрій Петринюк, директор ТОВ «Подільське», Віктор Медвєдєв, директор авторемонтного заводу, Віталій Бурич, Валентина Чернега, Віктор Дема, для яких екскурсію провели самі школярі.
Тут можна побачити і стародавні вишивки, і національний одяг українців, адже наші предки вишиті речі носили не лише на свято, зібране цікаве каміння, є речі, які використовували у побуті ямпільчани декілька століть тому. Крім того, увагу приділили висвітленню теми Голодомору, пам’яті Героїв Білогірського району, на фотостендах світлини тих, хто пройшов фронтовими дорогами у 1941-1945 роках, хто побував в Афганістані. Є великий стенд «Милий Ямполе, красеню мій» та стенд, де можна багато цікавого дізнатися про історію школи. В іншій кімнаті картини, які подарували учасники пленеру художників, який відбувся у 2011 році за підтримки благодійного фонду «Закон і справедливість» ( Керівник Віталій Олуйко), кращі фото учасників гуртка цифрового фото, вироби декоративно-прикладного мистецтва учнів Ямпільської школи.
Багато гарних та щирих слів линуло на адресу дирекції школи, педагогів та учнів, котрі активно долучилися до створення музею. Та всі гості були одностайні у тому, коли бажали музею побільше відвідувачів, адже одним із основних завдань шкільного музею є патріотичне виховання підростаючого покоління. Також до вітальної естафети долучилася жителька Ямполя Надія Макарівна Сторожук, котра допомогла у зборі матеріалу та інформації для наповнення музею.
Урочистості з нагоди відкриття музею продовжили учасники художньої самодіяльності школи.
|